28 Ocak 2015
833 okunma
2
7. Hafta

7. Hafta

Test Zamanı

Bu haftanın sonunda bebeğinizin boyu bir fasulye tanesi kadar olacaktır. Bu fasulyenin tepe kısmında göz oluşumu başlar. Biraz daha kenarda yer alan topluiğne başından küçük çukurluklar da kulaklar olarak gelişecektir. Orta kısımda ise ağız oluşumu başlar.

Yine bu haftada kol ve bacak çıkıntı şeklinde oluşmaya başlar. Önce kol daha sonra bacaklara ait çıkıntılar belirir. Kan dolaşımı başlamıştır. Akciğer gelişimi devam etmektedir. Safra kesesi, mide, bağırsaklar ve pankreas gelişimini sürdürür.

 

Annedeki Değişiklikler;

Bu dönemde 1-2 kilo alınabilir ya da verilebilir. Her iki durum da normaldir. Gebeliğin erken belirtileri yavaş yavaş azalmaya başlar, buna karşın bulantı ve kusmalar artabilir. Bu şikayetler özellikle sabah erken saatlerde daha fazla olur.

Bebeğin kalp atımlarının saptanması sonrası gebeliğin başında yapılması gereken kan ve idrar testleri yapılır. Bu testlerin bir kısmının yapılması için aç karna olunması gerekebilir.

Bu haftalarda yapılması önerilen testler:

https://www.zekisalar.com/gebelik-hakkinda-hersey/gebelikte-gerekli-testler

GEBELİĞİN 7. HAFTASINDA MEYDANA GELENLER – VİDEO

BİR YORUM YAZ

YORUMLAR - 2 YORUM

  1. Yasemin dedi ki:

    Hocam bn kantesti yaptirmadim ama idrarda negatif cikti adet olmadim haziran 13 baslangic 17 bitis ama ilk kah verengi akindi ikinci gin normal kan fazla degil az uc pempe nedendir hocam

    1. Op.Dr.Zeki SALAR Op.Dr.Zeki SALAR dedi ki:

      Kan testi yapmanız gerekiyor