28 Ocak 2015
1.260 okunma
0
6. Hafta

6. Hafta

Müzik Kutusu!!

Hastalarımdan Özlem Hanım böyle tanımlamıştı ilk duyduğunda bebeğinin kalp sesini.. Evet bu hafta bebeğin kalp atımlarını duyma zamanı.

Neden müzik kutusu diye sormaktan alıkoyamadım kendimi? Verdiği cevap çok etkileyici idi…

Duyduğum en güzel müzik, bebeğimin kalp atımı… cevabı beni uzun süre düşündürdü. Artık bende varım diyor anne ve babasına içerden derinden bir ses.. Dakikada 140-160 kez atan kalp ilk oluşan organ bebekte.

Boyu 4-6 mm olan fetus fasulyeye benzer karaciğer, mide ve pankreas oluşmaya başlar.

 

Annedeki Değişiklikler;

Özellikle sabah mide bulantıları görülebilir. Önlemek için daha yataktan kalkmadan etimek çubuk kraker galeta yenilmeli sık sık azar azar beslenmeli ve aşırı su tüketilmemelidir.

Kokulara karşı hassasiyet ve toleranssızlık vardır. Parfum yemek sigara kokuları rahatsız eder. Evde sigara içilmemeli parfum kulanılmamalıdır. Eşler tost sandviç ile idare eder yemek pişirme konusu rafa kaldırılır.

Bu dönemde yapılan en büyük hata aşırı beslenmeye zorlamadır. Bunu kimi zaman anne adayı kendisine kimi zamanda eşler ya da aile büyükleri yapar. Gereksizdir. Anne adayı ne isterse onu tüketebilir. Sadece tüketilmemesi önerilmeyen gıdalara dikkat edilmelidir. Ayrıntılı bilgi için: https://www.zekisalar.com/gebelik-hakkinda-hersey/gebelikte-beslenme

GEBELİĞİN 6. HAFTASINDA MEYDANA GELENLER – VİDEO

BİR YORUM YAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.